23 листопада 2023 року в онлайн форматі відбулась міжнародна наукова конференція «Культурно-історичні виміри сучасної славістики», організована Центром польської мови та культури (Камянець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), Торунським Інформатичним Технікумом (Торунь, Польща), Об’єднанням шкіл ім. К.К. Бачинського в Домброві Тарновскій (Домброва Тарновска, Польща) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича (Чернівці, Україна). З теплим вітальним словом до учасників конференції звернулась декан факультету іноземної філології доцент Хоптяр А.О.  Вона подякувала присутнім за те, що у важкий воєнний час знайшли у собі сили й натхнення займатись науковими дослідженнями у галузі славістики, приєднались до роботи конференції. Польським колегам висловила подяку за всебічну підтримку українських науковців та українського народу загалом.

З програмою роботи конференції можна ознайомитись ТУТ: ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ_23.11.23

На пленарному засіданні учасники прослухали й обговорили 4 доповіді:

1. ДЕСАКРАЛІЗАЦІЯ МІФУ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ В СУЧАСНІЙ ЛІТЕРАТУРІ (Семен Абрамович, доктор філологічних наук, професор кафедри слов′янської філології та загального мовознавства К-ПНУ).

2.DZIAŁALNOŚĆ KULTUROTWÓRCZA MEDIÓW POLSKOJĘZYCZNYCH W UKRAINIE

(Анджей Бонусяк, доктор гуманітарних наук, професор, директор Інституту Історії Жешувського університету)

3. ФЕНОМЕН ЦИФРОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЧИ ВТРАТА СУТНОСТІ? (Марія Чікарькова, кандидат філологічних наук, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича).

4. NIE TAKA POEZJA STRASZNA, JAK JĄ MALUJĄ – SPOSOBY NA LIRYKĘ W NAUCZANIU JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO (Алєксандра Столярчик, доктор гуманітарних наук, вчитель польської мови та культури, вихователь, Торунський Інформатичний Ліцей (Польща).)

СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ БУЛИ ПРИСВЯЧЕНІ ТАКІЙ ПРОБЛЕМАТИЦІ:

СЛОВ’ЯНСЬКІ МОВИ У ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ (керівник секції – Наталія Стахнюк, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка)

ТРАДИЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ У МЕТОДИЦІ НАВЧАННЯ СЛОВ’ЯНСЬКИХ МОВ І ЛІТЕРАТУР  (керівник секції – Христина Бура – вчитель англійської та польської мов Кам’янець-Подільської гімназії № 4, Довжоцького ліцею)

ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО, ІСТОРИЧНОГО, ПОРІВНЯЛЬНОГО МОВОЗНАВСТВА  (керівник секції – Дворніцька Наталія, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка)

НАЦІОНАЛЬНІ, КУЛЬТУРНІ ТА ІСТОРИЧНІ ВЕКТОРИ СУЧАСНОГО ЛІНГВІСТИЧНОГО ПРОСТОРУ (керівник секції – Білоусова Тетяна, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка).

Відбулась Міжнародна наукова конференція «КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНІ ВИМІРИ СУЧАСНОЇ СЛАВІСТИКИ»