Коли я читаю гарну книжку, не дорікайте мені в ледарюванні. Коли не хочете визнати, що я працюю, то думайте, що я молюся – Слову.

(Я. Бриль )

В 2018  році за ініціативи Алєксандри Столярчик, доцента кафедри слов’янської філології та загального мовознавства, започатковано роботу Клубу Польської Книги. Назва „światło wiedzy” була обрана більшістю голосів. Метою щотижневих зустрічей стало ознайомлення з творами  польської літератури.

У 2019-2020  навчальному  році робота клубу „światło wiedzy” продовжилася представленням твору польської письменниці, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури Ольги Токарчук „Bieguni”.

Формат зустрічей – це дружнє дискусійне коло, де у ролі модератора має можливість спробувати себе кожний учасник дискусії. Ми завжди раді новим відкриттям та ідеям. Пам’ятаємо „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego, з сюжетом яких ми ознайомилися завдяки Наталії Олександрівни Стахнюк. Ми похилилися також над «Dziadami» A.Mickiewicza, poezją K.Norwida, nad „Uchiem igielnym”….. Кожен з нас має можливість спробувати себе у ролі модератора і поділитися словом, яке спонукає до діяння, рефлексії  чи творчості.

Вашій увазі представляємо Статут Клубу, дотримання якого обов’язкове для всіх учасників.

Статут Клубу Польської Книги

  1. Учасниками Клубу Польської книги можуть бути студенти, які хоча би на початковому рівні володіють польською мовою.
  2. Зустрічі відбуваються щосереди.
  3. Метою постійних періодичних зустрічей є ознайомлення з творами польської літератури, вразливе ставлення  до слова, удосконалення вміння  дискутувати і дебатувати.
  4. Обов’язковою умовою отримання сертифіката (посвідчення) про участь у Клубі Польської Книги, є участь у щонайменше 70% зустрічей .
  5. Кожне засідання Клубу проводить обраний модератор.
  6. Модератор зобов’язаний надати попередньо матеріали для опрацювання, щоб учасники  мали змогу підготуватись до дискусії.

З нетерпінням чекаємо на нових учасників!

Керівник Клубу  Ринда Вікторія Володимирівна

Regulamin Klubu Polskiej Książki

  1. Członkiem Klubu Polskiej Książki może zostać każdy student posługujący się językiem polskim w stopniu co najmniej podstawowym.
  2. Nazwa Klubu zostanie wybrana większością głosów podczas drugiego spotkania
    (10 kwietnia). W wyborze zostaną uwzględnione propozycje Członków Klubu.

Nazwa: „światło wiedzy” została przyjęta wiąkszością głosów. Celem cyklicznych spotkań jest promowanie literatury polskiej, uwrażliwianie na wartość słowa pisanego, doskonalenie umiejętności dyskusji i debatowania.

  1. Warunkiem otrzymania zaświadczenia (certyfikatu) o udziale w Klubie Polskiej Książki jest obecność na spotkaniach w wymiarze przynajmniej 70%.
  2. Każde spotkanie odbywa się pod koordynacją wybranego wcześniej moderatora.
  3. Moderator jest zobowiązany dostarczyć Członkom Klubu utwór/fragment utworu
    do lektury na kolejne spotkanie; powinien to uczynić na tyle szybko, by umożliwić Członkom przygotowanie się do dyskusji. Klub jest otwarty dla wszystkich!

Czekamy na nowych uczęstników.

Започаткувала такі зустрічі пані Олександра Столярчик, яка працювала на кафедрі минулого навчального року, тому можемо сказати, що засідання клубу стали гарною традицією.

29 січня 2020 року відбулась чергова зустріч учасників клубу польської книги з теми «451 stopni Fahrenheita»  – to temperatura, w której papier zaczyna się tlić i płonie… Гаряча дискусія стосувалася критичного мислення, свідомого вибору та залежності. Щоб зрозуміти, про що йшлося в обраному творі, поговорили про особистість автора, який зміг «захопити» і «заінтигрувати». Запрошуємо поціновувачів польської мови та чудової літератури приєднатись до наших щотижневих зустрічей !

18 лютого 2020 року члени клубу польської книги обговорили твір Анджея Сапковського “Відьмак”. Відбулася презентація Дмитра Бойка, в якій він познайомив слухачів з історією написання, сюжетом твору, його екранізацією. Студенти жваво обговорювали почуте, ділилися враженнями від перегляду фільму. Зустріч відбулася у теплій, творчій атмосфері!

19 лютого 2021 року відбулось чергове засідання Клубу польської книги. Цього разу говорили про твір, який інтерпретує громадські та суспільні явища в 1970-80 роках минулого сторіччя  – роман Моніки Мілевської «Повітряний змій на бетоні».

9 лютого 2023 року відбулося чергове засідання  Клубу польської книги. Темою для роздумів обрали твір «Ода молодості» Адама Міцкєвіча. Що таке молодість, яка вона? Присутні поділились своїми думками, рефлексіями на цю хвилюючу і завжди актуальну тему: «Молодість відважна, завжди покладає сподівання на краще, молодість героїчна, відкрита для світу, імпульсивна”, – такі відповіді можна було почути з уст нашого студентства.

24 лютого 2023 року відбулось чергове онлайн–засідання клубу Польської книги «Światło wiedzy». Зустріч виявилася символічною, тому що темами для обговорення стали еміграція, кохання, зрада, батьківщина, війна. Твором для обговорення обрана поема Адама Міцкевича «Конрад Валленрод», написана автором у засланні. «Szęścia w domu nie znalazł, bo nie było go w ojczyźnie» – «Щастя вдома не знайшов, бо не було його на Батьківщині» — так розпочинається пісня паломника з Литви, яка була гаслом зустрічі.

16 березня 2023 року відбулось чергове засідання Клубу польської книги „Światło wiedzy”. Цього разу учасники ознайомились із п’єсою польського драматурга епохи Молодої Польщі Станіслава Виспянського «Весілля» мовою оригіналу. Більш детальне обговорення твору відбудеться за тиждень. Модераторами зустрічі будуть студенти 1 курсу і викладач кафедри Вікторія Ринда.

Народові (Національні) читання

Традиційна зустріч учасників Клубу польської книги 24 березня 2023 року була присвячена твору «Весілля» Станіслава Виспянського. Модераторами стали студенти 1 курсу Микола Мартинов та Олександра Корнійчук. Вони розкрили багатогранність твору, який поєднує ознаки реалістичної драми та символічно-фантастичного зображення дійсності. Наголосили на тому, що у «Весіллі» описується реальна подія.

26 вересня 2023 року відбувся щорічний захід «Національні Читання», що проводиться під патронатом президента Польщі. Під час онлайн-зустрічі учні Торунського Інформатичного Технікуму та студенти спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (польська) нашого університету мали змогу спільно задуматись над посланням твору Елізи Ожешко «Над Німном». Модератором заходу з польської сторони була пані Алєксандра Столярчик, яка працювала в нашому університеті за програмою NAWA “Лектори”.  З української сторони – завідувачка кафедри слов’янської філології та загального мовознавства – Наталія Стахнюк і викладач ВІКТОРІЯ Ринда.