• ОБИРАЙ ПОЛЬСЬКУ!
  • ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!

 

Софія Панчук отримала стипендію Президента України!

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 352 від 28.03.2023 року іменну стипендію отримала студентка другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (польська) Софія Панчук. Щиро вітаємо та бажаємо нових звершень!

  • ДОЛУЧАЄМОСЬ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

    Кожен студент був колись абітурієнтом і стояв перед нелегким вибором спеціальності та навчального закладу, в якому буде її отримувати. Що вплинуло на вибір? Що, врешті решт, стало вирішальним аргументом? У кожного – свої вподобання, мотиви, досвід. Але… напевно, всім цікаво почути чужу думку, порадитись із кимось обізнаним у справі, тим, хто свого часу прийняв життєво важливе рішення.

    12 травня 2023 року факультет іноземної філології проводив «День відкритих дверей». Через офіційні сайти факультету, кафедр, через соціальні мережі, особисте листування на захід були запрошені учні випускних класів і вчителі кам’янецьких ліцеїв, студенти, викладачі, співробітники університету. Програма зустрічі передбачала виступи здобувачів вищої освіти, розповіді про власний «шлях до професії». Учасники студентського Ораторського клубу також долучилися до заходу. Їх промова мала на меті інформувати слухачів про обрану спеціальність, поділитися яскравими враженнями, спонукати випускників поповнити дружню спільноту полоністів. Наводимо текст виступу.

    Впевнені, ви не пожалкуєте!

    [Валерія:] Witamy, drogi goście naszego uniwersytetu! Вітаємо, дорогі гості нашого університету!

    Ми – Валерія Сіднюк, Наталія Гриб і Діана Місюра – навчаємось на третьому курсі за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (польська). З радістю і задоволенням розкажемо про наш досвід і про те, які можливості та переваги дає навчання на факультеті іноземної філології.

    [Наталія:] Розпочнемо з того, що польська – одна з найпоширеніших мов у Східній Європі, тому випускники мають змогу працювати на посаді вчителя, викладача польської та англійської мов, зарубіжної літератури, перекладача, екскурсовода, культурного посередника, секретаря-референта, спічрайтера, копірайтера. А також без проблем знайти роботу або продовжити навчання у Польщі.

    [Валерія:] Випускова кафедра слов’янської філології та загального мовознавства з 1951 року якісно забезпечує викладання мовознавчих дисциплін. У 2019 році вона успішно пройшла акредитацію. Кваліфіковані та доброзичливі викладачі створюють на заняттях чудову атмосферу ефективної співпраці, тому гарантуємо, що вам ніколи не буде нудно на парах. Серед ваших наставників буде носій мови – викладач із Республіки Польща. Кафедра упродовж 7 років запрошує таких лекторів, і наразі деякі дисципліни викладає пан Казимір Цєканські. Нам дуже подобається спілкуватися з паном Казиміром, адже він розповідає про найтонші нюанси мови і культури країни. Ви долучитесь і до наукових досліджень, розширите кругозір, станете професіоналом своєї справи.

    [Наталія:] Якщо абсолютно не знаєте польської, не хвилюйтеся і не комплексуйте: вивчення мови у нас розпочинають, як то кажуть, «з нуля», тобто з алфавіту і читання. Приклавши певних зусиль, можна досягти досить високого рівня! Цьому сприяють проходження практики у польських навчальних закладах, участь у міжнародних програмах студентського обміну та літніх мовних школах. До речі, днями декілька наших студентів подали заявки і влітку впродовж місяця безкоштовно вивчатимуть мову і культуру Польщі в її неперевершених історичних містах.

    [Діана:] Окрім навчання, на вас чекає безліч студентських активностей –гуртки, культурні заходи, участь в органах студентського самоврядування. Ви обов’язково знайдете своє місце та нових друзів в цьому динамічному середовищі, зможете розвиватись як особистість, отримаєте незабутні спогади. Наприклад, якщо ви боїтесь виступати публічно, але хочете побороти страх і вдосконалити своє мовлення, можете доєднатись до студентського Ораторського клубу. За чотири роки діяльності клуб виховав чимало ефективних ораторів! Якщо завжди мріяли вийти на сцену, проявити свої таланти, – на вас чекає театральна студія «Елевсія». Незважаючи на карантин, дистанційне навчання, війну театр залишається місцем, в якому реалізуються всі ваші творчі ідеї. Якщо любите читати – ласкаво просимо до «Клубу польської книги» і гуртка з зарубіжної літератури, де можна зануритись в історію, «прожити життя» героя улюбленого твору.

    [Наталія:] Ми дуже раді, що свого часу обрали спеціальність «Середня освіта (Мова і література (польська)» і стали частиною університетської родини.

    Чому саме наш університет, саме ця спеціальність??

    [Валерія:] Особисто мені вибір дався нелегко, я взагалі погано уявляла, чим саме хочу займатись. Але віддавала перевагу іноземним мовам, змалечку захоплювалась польською. Тому і вирішила вступати саме сюди. Тим більше, коли дізналася, що спеціальність передбачає вивчення другої мови, англійської. З офіційного сайту дізналася, що університет активно співпрацює із Narodowa agencja wymiany akademickiej (NAWA), бере участь у програмах студентських обмінів Erasmus+, має багато партнерів, які допомагають в отриманні освітніх послуг.

    [Наталія:] Хочу поділитись і своєю історією. Я ніколи раніше не вивчала польської мови, але хотіла бути філологом. Випадково у пошуках навчального закладу натрапила на спеціальність, за якою навчаюся зараз. Мене вразило прекрасне місто, архітектура навчального закладу, я детально ознайомилася з усіма особливостями вступу, дізналась про перспективи – і рішення було прийняте. Пізніше, коли зустрілася з викладачами нашої випускової кафедри, переконалась у правильності вибору. Дуже вдячна їм за колосальну підтримку та допомогу.

    В стінах університету я вивчаю різні аспекти польської та англійської мов, зарубіжної літератури, розвиваюсь як особистість і професіонал. В 2022 році пройшла відбір і взяла участь у програмі Erasmus+. Три місяці навчалася в університеті Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). Спільні заняття з польськими студентами, набуття необхідних і дуже цінних навичок спілкування з іноземцями, подорожі, знайомство з культурою та історією країни – це я запам’ятаю на все життя.

    [Валерія:] Я також взяла участь у програмі Erazmus+, дізналася, що таке європейська освіта, які методики вона використовує. Наприклад, мене зацікавив аналіз фільмів: на парах ми детально і уважно переглядали фрагменти і робили припущення, що хотів «сказати» режисер положенням камери, світлом або звуком. До речі, в такі моменти я відчувала гордість за наших українських викладачів, адже щотижня ми отримували подібні завдання – переглянути фільм польською мовою, а потім висловити свою думку. Це дуже допомагало у навчанні та загалом розширені світогляду. Згадала добрим словом і «Клуб польської книги», адже в польському університеті ми брали участь у подібних засіданнях. На мою думку, Erazmus+ – гарна можливість побачити світ, удосконалити мовлення і навчитися не боятися нових викликів та випробовувань, йти тільки вперед до мрії та брати відповідальність за власне життя у свої руки. Порівнюючи два освітні простори, можу сміливо стверджувати, що наш, український, має дуже високий рівень.

    [Діана:] Чому я обрала саме цю спеціальність? Відверто кажучи, ніколи б не подумала, що вчиню саме так, оскільки захоплювалася фізикою та астрономією. Проте, в старших класах зацікавилась іноземними мовами – англійською, французькою, іспанською і… польською. Про нашу alma mater я дізналася від знайомих і з сайту університету. Вирішила, що хочу навчатись саме тут і саме за цією спеціальністю, тому що вважаю, що знання мов – моє успішне майбутнє.

    [Наталія:] Щиро запрошуємо вас обрати спеціальність «Середня освіта (Мова і література (польська)» в Камя’нець-Подільському національному університеті імені Огієнка. Впевнені, ви не пожалкуєте!

    Валерія Сіднюк, Наталія Гриб, Діана Місюра (Pol1-b20)

    Тетяна Білоусова, керівник клубу