Професор кафедри С. Д. Абрамович видав друком переклади творів одного з найбільших поетів і мислителів Сходу ХІ-ХІІ ст. Нізамі Ґянджа. Це перше найбільш повне видання поезії Нізамі українською мовою, що включає 5 поем, об′єднаних єдиним монументальним задумом: показати блиск і ницість людини у вимірі Вічності.  Герої Нізамі – не пересічні особистості, а властителі, яким надано право вирішувати долі підданих. Автор закликає їх не віддаватися власним пристрастям та примхам, а шукати ключ мудрості в настановах ісламу.  Книгу адресовано філологам: науковцям – літературознавцям, мистецтвознавцям, культурологам, аспірантам та студентам, які вивчають світову літературу; усім, хто цінує високу поезію та класичну спадщину.

Вийшли друком переклади поезії Нізамі, виконані професором кафедри Семеном Абрамовичем