Шановні студенти, викладачі, допоміжний персонал! Згадаймо прості правила, що допоможуть зберегти життя і здоров′я всіх учасників освітнього процесу!

ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

1. Не створювати ситуацій, що загрожують власному життю і здоров’ю, призводять до негативних наслідків для інших осіб.

2. Дотримуватись правил протипожежної безпеки. Зокрема, категорично не дозволяється:

• експлуатація кабелів і проводів з пошкодженою ізоляцією;
  •  залишення під напругою неізольованих кабелів та проводів;
  • вмикання електроприладів у несправні розетки:
  • застосування саморобних подовжувачів;
  • застосування для опалення приміщень електронагрівального обладнання;
  • використання світильників без захисних ковпаків;
  • користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електровиробами;
  • обгортати електролампи папером чи іншими горючими матеріалами;
  • користування в житлових кімнатах гуртожитків та аудиторіях електронагрівальними приладами: електрочайниками, кип′ятильниками, електроплитами, прасками тощо (для цього є спеціально відведені місця);
  • використання відкритого вогню (свічок, фейерверків, смолоскипів тощо);
  • розведення багать, спалення сміття, відходів на відстані менше ніж 15 м. від будівлі;
  • самостійне виконання зварювальних та інших пожежонебезпечних робіт.

На випадок відключення електроенергії слід мати електричні ліхтарі з безпечним живленням.

3. Не торкатись незнайомих або підозрілих предметів та речовин, що знаходяться без нагляду (валізи, коробки, сумки, будь-яка їжа, порошки, таблетки; вогнепальна чи травматична зброя, пристрої невідомого призначення тощо). При виявленні таких предметів звертатись до адміністрації, викладачів, вахтерів або телефонувати у відповідні служби (101).

4. Повідомляти адміністрації, викладачам, вахтерам про появу в приміщеннях невідомих або підозрілих осіб.

5. Дотримувалися норм особистої гігієни, слідкувати за самопочуттям і станом оточуючих людей. У разі виникнення будь-яких проблем зі здоров’ям викликати медпрацівника або „швидку”. За наявності ознак захворювання на грип, ГРВІ та інші хвороби (висип, жовтяниця, підвищена температура, кашель, чхання, утруднене дихання, слабкість, біль у горлі, головний біль, біль у суглобах і м′язах, нежить тощо) залишатись вдома і викликати лікаря (103).

6. Не створювати конфліктних ситуацій, запобігати проявам насильства, не припускати фізичного впливу на студентів та інших осіб ні в який спосіб. За неможливості – звертатися до адміністрації, вахтера, викладачів, куратора або правоохоронних органів (102).

Нехай все у нас буде добре!

Правила техніки безпеки