Давайте  переконаємося, що “скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина”, а якщо мова йде про Польську, то тут для українців є просто купа виняткових переваг.

Справді, мовне питання досі залишається болючою темою в нашій країні. Водночас немає жодних підстав задля патріотичної показухи відмовлятися від тих можливостей, які нам дає знання іноземних мов. Чим більше – тим краще! Для когось іноземні мови – це хобі, для когось – можливість спілкування з цікавими людьми, для когось – це фах, який дозволяє розвиватись.

За останні кілька років Україна активно і впевнено наближається до Європи в плані рівня життя, а також морально-етичних принципів.  Є багато яскравих прикладів того, як може змінитись місто, впроваджуючи європейські стандарти.

В свою чергу Європа теж іде нам на зустріч, організовуючи численні міжнародні програми, культурно-навчальні обміни, семінари для активних членів суспільства, студентської молоді чи підприємців. Очевидно, що той, хто хоче потрапити на подібні заходи і програми, повинен знати іноземні мови.

Попри тісні історичні зв’язки, Польща випереджає Україну в плані розвитку. Саме тому нам є чому повчитися у західних сусідів, перейняти найкращий досвід, щоб нарешті збудувати прогресивну європейську державу. Польща є однією з найкомфортніших для життя країн Європейського союзу з відносно стабільною політичною ситуацією та економікою. Тому не слід відмовлятися від запропонованих можливостей.

1. Навчання і Стипендії

Перша можливість, яку надає знання польської мови, це участь в різноманітних навчальних програмах, а також отримання стипендій. Більшість таких програм актуальна для українців до 30 років. На сайті польського консульства можна знайти доволі багато пропозицій, серед яких є програми для науковців та студентів:

Звісно, це лише декілька можливих програм, а ще більше можна знайти на сайті UniStudy.org.ua, де регулярно публікуються класні програми. Ось вибірка Польщі – (переглянути). 

2. Міжнародна співпраця

Завдяки міжнародним європейським фондам, українці мають можливість взяти участь в різноманітних культурних проектах (в основному молодіжних) за повного або часткового фінансування. Для того, щоб знайти такі проекти, потрібно періодично моніторити сайт консульства Польщі або в пошуковій системі ввести запит «projekty międzynarodowe ukraina».

Наприклад, ось цікава інформація для організаторів подібних проектів: можливість фінансування польсько-українського молодіжного проекту (проекти відбирають на конкурсній основі), завданням якого має бути культурний обмін, формування добрих стосунків між країнами, популяризація європейських цінностей та ін. Більше інформації можна знайти за посиланням: eurodesk.pl/granty/polsko-ukrainska-rada-wymiany-mlodziezy. Саме цей грант передбачає реалізацію кількох польсько-українських проектів, головне вчасно їх знайти і зареєструватися. Це цікавий досвід спілкування з однолітками-іноземцями, особливо для дітей та молоді.

3. Розвиток власного бізнесу

Польща – це не лише своєрідний провідник українського бізнесу в Європу та шлях для українських товарів на європейський ринок, а й джерело досвіду, перевірених на практиці моделей та стратегій розвитку, а також перспективне джерело інвестицій в українське підприємництво.

Весною у Варшаві відбувся 4-й міжнародний форум «День українського бізнесу», організований з метою допомоги українським компаніям закріпитися на новому ринку, знайти фінансову підтримку та партнерів. Детальніше про це можна прочитати за тут. В цій статті описується, як зареєструвати компанію в Польщі і переїхати туди жити.

Можна впевнено сказати, що 60% людей, які прагнуть вивчити польську мову, – це підприємці, а отже вивчення мови для ведення бізнесу є доволі актуальне.

4. Подорожі

Польща для українців – не лише вікно в міжнародний бізнес, а й двері у інші європейські країни. Саме звідси чи не 80% українців, а більшість з них – мешканці західних областей, розпочинають свою подорож Європою. Цікава та красива європейська країна для першої подорожі за кордон – таке собі бойове хрещення, дешеві перельоти/переїзди з Польщі для тих, хто вже часто мандрує, відносно легкий процес виготовлення візи – все це робить її актуальною в питаннях подорожей. А подорожувати країною, мову якої ти знаєш хоча б на початковому рівні, значно легше. До того ж є можливість краще пізнати культуру, історію цієї країни і відчути її зсередини. Ось про те, як отримати Польську Шенген візу на 5 років. 

5. Професійний та особистий розвиток

Окрім всього іншого, знання ще однієї іноземної мови – це великий плюс до особистого розвитку. Йдеться не лише про загальновідомий вислів Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина, а й про те, як вільно і впевнено ми можемо почуватись у своєму оточенні, наскільки універсальними ми можемо бути, скільки цінності в собі несемо.

У всьому світі найбільше цінують людей, які завжди розвиваються, адже світ не стоїть на місці. Україна зараз перебуває у перехідному періоді, і для її розвитку визначальну роль мають теплі стосунки з сусідніми країнами. Тому і не дивно, що польська мова стала такою популярною в останні роки.

На українському ринку праці з’являється щораз більше пропозицій, пов’язаних зі знанням польської. В українських школах польська також почала фігурувати як друга іноземна. І нічого поганого в тому, щоб люди довкола були більш ерудованими, точно немає.

(Блог Ореста Зуба, гостьовий пост Станіслави Троцюк, молодої вчительки польської мови: 5 причин чому українцю варто вивчити польську мову і які можливості за цим відкриваються)

 

Причини вивчати польську мову