Старший викладач Стахнюк Н.О. та студенти спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (польська)) Бекешко Денис, Пристай Андрій, Соловська Уляна Ричкун Ганна, Ткачук Діана, Копалко Надія, Солтис Альона, Марунчак Валерія взяли участь у конкурсі, оголошеному Національним Агентством Академічних обмінів (NAWA) Республіки Польща. Програмою курсу передбачено проведення занять досвідченими лекторами, культурну та екскурсійну програму, фільмові проекти, інтеграційні зустрічі, безкоштовне харчування і проживання, виплату одноразової стипендії – 500 злотих студентам, 700 – викладачам.
На студентський конкурс було надіслано понад 1300 заяв, на викладацький (методичний курс) подано близько 500 заяв, із яких відібрали 19 учасників із різних країн. Серед них – наша викладачка і студенти.
Результат конкурсу такий: старший викладач Стахнюк Наталія пройшла літній лекторський курс у Школі польської мови і культури Сілезького університету з 1 по 22 серпня 2019 р. Докладніше про це див. тут: Наталія Стахнюк у Школі польської мови і культури Сілезького університету
Студенти також отримали чудову можливість – 4-тижневі літні курси польської мови у липні місяці в різних містах Польщі (Вроцлав, Гданськ, Люблін, Торунь, Цєшин).
Пряма мова студентів-учасників програми
Солтис Альона: Участь у літніх курсах польської мови та культури – гарна можливість для набуття нових знань не лише про Польщу, але й про інші країни. Курс був насичений не тільки заняттями, які проходили у невимушеній атмосфері, а й культурною програмою. Торунь – місто куди хочеться повертатися. Однозначно варто брати участь у подібних заходах, нереальний досвід та круто проведений час!
Соловська Уляна: Час на літніх курсах біжить дуже швидко, а все через те, що кожного дня, окрім обов’язкових лекцій з граматики та фонетики, ми відвідували багато різних заходів. Починаючи з екскурсій цікавими місцями Торуня і ближніх міст (Познань, Гнєзно, Бидгошч) та закінчуючи вечором народів, під час якого учасники курсу мали можливість презентувати свою країну та культуру.
Марунчак Валерія: Літня школа NAWA дає змогу пізнати не тільки польську культуру, а й культуру народів світу. Не зважаючи на відмінності традицій і світогляду людей, які тебе оточують, ти почуваєш себе максимально комфортно. Умови проживання на вищому рівні! Лекції та екскурсії проводились двома мовами – польською і англійською, постійно відбувались якісь заходи, поїздки. Загалом, все було розплановано так, щоб ввечері студенти мали вільний час і могли прогулятись Любліном, відпочити у колі друзів.
Бекешко Денис: Мета програми – навчання іноземних студентів та удосконалення їхніх мовленнєвих і соціокультурних навичок у галузі полоністики. Заняття проводили висококваліфіковані викладачі, відбувались різноманітні культурні заходи. Вроцлав акумулює всю красу та культуру Польщі, в такому місті почуваєшся якнайкраще, адже тебе оточують надзвичайно розумні та інтелігентні люди. Цінним є те, що студенти з різних країн взаємодіють між собою. Це гарна можливість для набуття нових знань та досвіду не лише про Польщу, але й про інші країни світу: Німеччину, Японію, Китай, Корею, Азербайджан, Угорщину, Італію, Францію, Індію, Вірменію, Молдову тощо.
Особливу подяку учасники програми висловили пані Алєксандрі Столярчик, учасниці програми NAWA за обміном, доцентові кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, котра консультувала наших студентів-номінантів щодо заповнення форм заявок.
Про подію див. також: