Перед початком педагогічної практики здобувачі вищої освіти проходять Інструктаж з техніки безпеки та охорони життя і здоров’я суб’єктів педагогічної практикики.
Проведення такого інструктажу є однією з умов допуску до практики. Здобувач засвідчує ознайомлення з інструкцією своїм підписом у Журналі реєстрації інструктажів.
Зміст інструкції:
- Педагогічна практика, окрім іншого, вимагає від практиканта пильної уваги до трудової дисципліни: По-перше, власної – не брати участь у будь-яких діях, що загрожують життю і здоров’ю, не виїжджати за межі міста, бути на зв’язку з методистами від фахових кафедр, методистом О.П. Наїстою, керівником практики факультету Т.П. Білоусовою.
- По-друге, слідкувати за тим, щоб діти були присутні на уроках, у разі неявки – повідомляти класному керівникові, завучу, цікавитись, де знаходяться учні.
- Не створювати ситуацій, що загрожують життю і здоров’ю школярів.
- Уникати конфліктні ситуації, не ображати дітей, запобігати проявам насильства з боку дітей, гасити агресію (за неможливості – звертатися до адміністрації школи або правоохоронних органів).
- Не припускати фізичного впливу на учнів ні в який спосіб.
- Не залишати учнів без нагляду. Не відпускати без супроводу ні на які заходи, особливо за межі школи.
- Не влаштовувати травматичних ігор. Не мотивувати дітей до небезпечних дій.
- Не використовувати в класних приміщеннях легкозаймисті матеріали, старі або несправні електричні прилади, подовжувачі, фейерверки, свічки.
- Не вмикати прилади у несправні розетки. Не торкатися їх вологими руками.
- Роз’яснити правила поводження із незнайомими або підозрілими предметами та речовинами, що знаходяться без нагляду (іграшки, коробки, сумки, будь-яка їжа – цукерки, шоколад, вода у пляшках тощо, порошки, таблетки; вогнепальна чи травматична зброя, ножі, пристрої невідомого призначення тощо).
- Заборонити підіймати будь-що з землі, розкручувати, розбирати, приносити такі речі та речовини до школи. В разі виявлення негайно ставити до відома адміністрацію школи.
- Повідомляти адміністрації про появу в класі або школі невідомих осіб. Не відпускати унів зі школи з незнайомими або малознайомими людьми.
- Вивчити особливості поведінки дітей і правильно реагувати на їх прохання „вийти”.
- Дбати про те, щоб учні дотримувалися норм гігієни (мили руки, користувались носовичками тощо).
- Слідкувати за самопочуттям дітей. У разі виникнення будь-яких проблем зі здоров’ям викликати медпрацівника (шкільну медсестру або „швидку”).
Керівник практики факультету іноземної філології доц. Білоусова Т.П.