АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
ЛІНГВОКРАЇНОЗНАВСТВО ПОЛЬЩІ
Мета курсу полягає у формуванні у студентів лінгвістичної, комунікативної та лінгвокраїнознавчої компетенції з метою підготовки до подальшої практичної діяльності та подальший розвиток мовної, мовленнєвої та соціокультурної компетенції студентів та формування мовленнєвих умінь і стратегій в різних видах мовленнєвої діяльності.
Дисципліна «Лінгвокраїнознавство Польщі» пов’язана з такими дисциплінами навчального плану підготовки бакалаврів, як «Практика усного та писемного мовлення польської мови», «Історія Польщі», «Усна народна творчість слов’ян».
Вивчення дисципліни гарантуватиме здобуття компетентностей:
- Вміння добирати країнознавчий матеріал та створювати відповідні мовленнєві ситуації, мотивуючи пізнавальну діяльність учнів в оволодінні лінгвокраїнознавчою інформацією, на підставі знань про історію, географію, економіку, державний устрій країн, традиції, літературу, мовленнєвий та немовленнєвий етикет носіїв мови.
- Формування навчальних умінь учнів в оволодінні іншомовною мовною, мовленнєвою, соціокультурною та стратегічною компетентностями.
- Вміння визначати суспільні функції мови, встановлювати залежність розвитку мови від стану суспільства, роль мови у формуванні етносу і співвідношення мови та культури.
Здобуті компетентності можуть бути реалізовані в ситуаціях соціально-побутової, соціально-культурної та навчально-трудової сфер комунікації.
Змістовий модуль дисципліни «Лінгвокраїнознавство» охоплює такі теми: 1. Лінгвокраїнознавство як філологічна дисципліна. 2. Основні відомості про Польщу. 3. Польська державна символіка. 4. Народні вірування та обряди. 5. Польські міфи і легенди. 6. Устрій життя у Польщі. Побут польського народу. 7. Лінгвокраїнознавчий аналіз мови й тексту. 8. Етнолінгвістичне світосприйняття (специфіка польської фразеології).
Обсяг вивчення навчальної дисципліни: 4 кредити, 120 год., у т. ч. аудиторної роботи – 40 год., самостійної – 80 год.
Форма підсумкового контролю – екзамен.
Науково-педагогічні працівники, які забезпечуватимуть викладання навчальної дисципліни: Дворницька Наталія Іванівна, доцент, кандидат філологічний наук, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства
Перелік основної літератури
- Atlas polskich strojów ludowych. Warszawa, 1981.
- Bazielich. Strój ludowy w Polsce (opisy, wykroje). – Warszawa, 1995.
- Bilska, J.Kądziołka i dr. Polska nasza ojczyzna. Atlas geograficzny. – Warszawa, 1995.
- Bursztaj. Kultura ludowa. – Warszawa, 1974.
- Bujak, A.Szucka. Polskie krajobrazy. – Warszawa, 2001.
- Bystroń. Etnografia Polski. – Warszawa, 1981.
- Bystoń. Dzieje obyczajów w dawnej Polsce. Wiek XVI-XVIII. – Warszawa, 1994.
- Gadomski. Strój ludowy w Polsce. – Warszawa, 1997.
- Dylikowa. Georafia Polski. Krainy geograficzne. – Warszawa, 1987.
- Harasimiuk, J. Rodzoś Geograria Polski. – Lublin, 2004.
- Kultura narodowa. – Warszawa, 1974.
- Leszczyńska, S.Leszczyński. Folklor wiecznie żywy. – Lublin, 1996.
- Łuczkiewicz, B.O,Driscoll. Historia Polski. – Londyn, 1992.
- Samek. Polskie rzemiosło artystyczne. – Warszawa, 1986.
Науково-педагогічний працівник Н.I. Дворницька
Завідувач кафедри С.Д. Абрамович