Вперше після обмежень, спричинених епідемією Covid-19, здобувачі вищої освіти мали змогу взяти участь у конкурсі на очне навчання в рамках літніх мовних курсів, які відбуваються у різних містах Польщі, організовуються провідними університетами.
Кафедра слов’янської філології та загального мовознавства докладає максимум зусиль, щоб студенти мали змогу долучатися до подібних заходів. Цьогоріч вдалося здобути 6 місць – по одному в Торуні та Познані, ще 4 у Цєшині. Студенти в рамках літньої школи отримали безкоштовне навчання, проживання і харчування.
Так, у місті Торунь побувала Діана Пискливець, студентка 3 курсу  спеціальності 014 Середня освіта Мова і література (польська, англійська). Вона отримала гарантоване місце, яке надається закладам освіти, в яких працюють викладачі-іноземці за програмою Лектори NAWA. У минулому навчальному році в нашому університеті (одному з двох на всю Україну) працював такий викладач – Казімєж Цєканьскі.
Ось як Діана розповідає про свій досвід навчання у літній школі:
Цього літа мені випала унікальна можливість побувати на літньому Коперніканському курсі польської мови і культури в місті Торуні.  Мій перший досвід навчання за кордоном залишив лише позитивні враження. Протягом двох тижнів я активно вивчала польську мову, архітектуру та культуру, відвідувала музеї, насолоджувалась спілкуванням з однолітками. Ми брали участь у тематичних вечорах, під час яких краще знайомилися один з одним, грали в ігри, проходили квести та розповідали про звичаї і традиції своїх країн. У вихідні дні  побували на екскурсіях до Бидгоща і Гданська. Це був дуже корисний та пізнавальний етап у моєму  житті. Я дізналася дуже багато цікавих та корисних речей, познайомилася з новими людьми та відкрила для себе Польщу. В майбутньому я б хотіла продовжити вдосконалювати знання польської мови, ще не раз відвідати Польщу.
Діана показала чудові результати навчання – отримала сертифікат рівня В1-В2 з оцінкою “дуже добре” (5). Пишаємося!

 

 

 

 

Ще одна студентка спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (польська, англійська) Іваніцька Юлія мала нагоду взяти участь у літній школі польської мови та культури, організованій Національним Агентством Академічних Обмінів (NAWA). Юлія відвідала місто Познань та проходила навчання в Університеті Адама Міцкевича. За результатами навчання отримала сертифікат на рівні В1 з оцінкою “дуже добре”.  Ось що Юля пише про це: Познань – фантастичне історичне місто, у якому кожен має побувати. Я відвідала безліч гарних місць та цікавих екскурсій. Їздила до Гданська та Сопоту на море. Познайомилась із великою кількістю прекрасних людей з різних куточків світу. Я дуже вдячна, що в мене була така можливість відвідати літні курси Nawa. В мене залишилося багато яскравих спогадів та емоцій після цієї поїздки, які я ніколи не забуду.
Три студентки спеціальності 014 Середня освіта Мова і література (польська, англійська) 4 тижні провели у Цєшині на курсі, який вже 33-й рік поспіль проводить Сілезький Університет (м. Катовіце, Польща) під егідою Національного Агентства Академічних Обмінів.
Літинська Яна розповідає: Літня школа польської мови та культури – це неймовірний досвід. Безліч нових та яскравих емоцій, які досі переповнюють мене. Нові знайомства,  цікаві уроки,  екскурсії у незнайомі міста, чудові та корисні заходи –  такі, як тиждень екології чи вивчення польської жестової мови. Я неймовірно вдячна, що мала можливість отримати такий цінний досвід.
Ємець ДіанаПобувавши у Цєшині в літній школі NAWA , я зрозуміла, що кожен народ має свою унікальну культуру та традиції. Це дуже цікаво й пізнавально. Пропоную кожному з вас обов’язково відвідати це місце, щоб розширити свій світогляд і знайти нових друзів” ().
Я неймовірно рада, що отримала можливість навчатись у польській літній школі, це досвід, який не зрівняється ні з чим.

Рибачок Дарина: Найбільше мені сподобалось те, що кожного дня у нас були цікаві заняття, як обов’язкові (2 з польскої мови), так і додаткові різної тематики. Було цікаво слухати і дізнаватись щось нове. Перебування там  – суцільна практика не лише з польскої,  а й англійської мови, оскільки студенти нашої школи були з усього світу, з понад 40 країн. Спілкуючись, ми дізнавалися про культуру, звичаї,  традиції різних країн та народів. Можу впевнено сказати, що мій рівень знань та мовленнєвих навичок з польської та англійської мов значно покращився. 
Кожної неділі – активний відпочинок: відвідали кілька міст, багато музеїв,  ходили в гори.
Мені надзвичайно сподобалось у літній школі,  і якщо буде можливість,  хотіла б поїхати туди знову
.

Отже, з новим досвідом, з новими знаннями, з новими силами – у новий навчальний рік

 

 

 

Навчання наших студентів у межах академічної мобільності у Гуманітарно-Природничому Університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща)

Студентки 3 курсу спеціальності “Мова і література (польська)” Валерія Сіднюк та Наталія Гриб з 01 жовтня 2022 року проходять семестрове навчання в межах академічної мобільності у Гуманітарно-Природничому Університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). Впродовж жовтня-грудня 2022 року вони відвідуватимуть навчальні заняття разом зі своїми польськими колегами, матимуть змогу ближче познайомитись з культурою та історією Польщі, набудуть необхідних та дуже цінних навичок у спілкуванні з іноземцями, отримають важливий життєвий та професійний досвід.

 

 

 

Мирослава Побережна – студентка магістратури Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні

Приємно отримувати новини про успіхи наших випускників. Так, Мирослава Побережна з 1 жовтня є студенткою 1 курсу магістратури Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Зазначимо, що обов’язковою умовою вступу є високий рівень володіння польською мовою, який Мирослава продемонструвала під час тестування та співбесіди. Вітаємо Мирославу з цим важливим кроком на професійній стежці, бажаємо подальших успіхів, цікавого та приємного навчання!

Спільне видання електронної газети з Торунським інформатичним технікумом
Кафедра слов’янської філології та загального мовознавства тісно співпрацює з Торунським інформатичним технікумом. Серед напрямів співпраці – спільне видання електронної газети, дебютний номер якої вийшов у жовтні 2021 р. Для наших студентів це чудова нагода спробувати себе у ролі редакторів, репортерів, для польських – здобуття технічних вмінь і навичок з оформлення матеріалів. Крім того, це цікавий досвід та можливість завести нові знайомства. Запрошуємо до читання! Електронна газета тут:  newsletter_X-XI_nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Мирослава Побережна, студентка факультету іноземної філології, отримала сертифікат NAWA, що засвідчує знання з польської мови та культури. Заняття проводились на навчальній платформі у період 3.08-15.09.2020 р. Сертифікат за посиланням: Certyfikat NAWA wyróżnienie (17)_01

 

 

1. Програма від Національного Агентства Академічних обмінів (NAWA) Республіки Польща (2019 р.)

2. Проект молодіжних обмінів «Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, культура, музика» (2018 р.)

3.Проект молодіжного обміну з Республікою Польща “Разом пізнаємо перлини культур Повісля Домбровського та Поділля” (2019 р.)

У грудні 2021 року Studium Europy Wschodniej (Варшавський Університет) оголосив конкурс на участь у XVII Східній Зимовій Школі.
Мирослава Побережна, яка навчається на 4 курсі за спеціальністю 014 Середня освівта (Мова і література (англійська) та вивчає польську як другу іноземну мову, подала пакет документів, успішно пройшла відбір і отримала запрошення взяти участь у Школі.
Заняття проходитимуть у Варшаві з 28 лютого по 14 березня 2022 року.  Програма передбачає лекції та семінари, які проведуть викладачі польських та іноземних академічних і наукових центрів. Для Мирослави, як і для більшості учасників, Школа стане першим досвідом наукового спілкування і, можливо,  заохоченням для подальшого навчання у Республіці Польща, шансом досягти довгострокових і стійких результатів.
Вітаємо Мирославу з успіхом, бажаємо плідного навчання і подальших наукових здобутків!