ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

13 серпня 2020 року студенти-полоністи і викладачі кафедри Дворницька Н.І. та Ринда В.В. взяли участь у флешмобі, присвяченому Дню Незалежності України. На валах Старої фортеці учасники створили «живу карту» країни, символізуючи єднання усіх її територій. Флешмоб став частиною телемарафону, який транслюватиметься в телешоу «Ранок з Україною» 24 серпня. З прийдешнім святом!

ТВОРЧИЙ ВЕЧІР СЕМЕНА АБРАМОВИЧА

В елегантну, витончену та містичну атмосферу Поезіі, Музики і графічного Малюнку занурив слухачів творчий вечір Семена Абрамовича, справжнього поета, прозаїка, перекладача, доктора філологічних наук, професора, академіка НАН ВО України, завідувача кафедри слов’янської філології та загального мовознавства факультету іноземної філології К-ПНУ імені Івана Огієнка.

Яскрава жінка, оперна співачка Олена Гончарук, солістка Національної опери України, подарувала незабутні миті українського, італійського та німецького класичного оперного репертуару.

Дмитро Бурага, поет, вчений та книговидавець, член Національної спілки письменників України поділився із слухачами рядками власних поезій та презентував факультету книги з власної колекції.

Щиро вдячні Смену Абрамовичу та гостям вечора за можливість долучитись до Прекрасного у найяскравіших його проявах!

СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ДО ДНЯ СТУДЕНТА

14 листопада з нагоди Дня студента в актовій залі головного корпусу університету відбувся святковий концерт. Організатор концерту –  доцент кафедри, заступник декана факультету іноземної філології з виховної роботи Наталія Дворницька. У святі взяли участь і студенти інших факультетів.

Лунали молодіжні пісні, поетичні твори, присутні насолодились мистецтвом бального та сучасного танцю, дізнались про історію світових університетів, еволюцію вищої освіти в Україні. Номери концерту виконувались різними мовами, зокрема, українською, польською, німецькою. Час промайнув непомітно, але присутні встигли отрималти багато позитивних емоцій від побаченого та почутого.

“НАЦІОНАЛЬНЕ ЧИТАННЯ – 2019”. СТУДЕНТИ-ПОЛОНІСТИ ЧИТАЮТЬ ПОЛЬСЬКІ НОВЕЛИ

Доброю традицією на факультеті іноземної філології стало Національне Читання, що вчергове відбулося 13 листопада 2019 року і було присвячене 101 річниці Відновлення Незалежності Польщі.

Вперше акція «Національне читання» організована президентом Польщі у 2012 році. Акцію започаткувало спільне читання «Пана Тадеуша» Адама Міцкевича. У 2013 році по всій Польщі читалися твори Александра Фредра, а в наступних роках – «Трилогія» Генрика Сенкевича і «Лялька» Болеслава Пруса.

Цього року президентська пара обирала твори з понад ста пропозицій, які надійшли до канцелярії. «Це класика польських новел, і саме таку назву буде мати цьогорічне Національне читання», – наголосив президент.

У суботу, 7 вересня, громадяни Республіки Польща спільно прочитали вісім  новел Елізи Ожешко, Марії Конопницької, Болеслава Пруса, Владислава Станіслава Реймонта, Стефана Жеромського, Генрика Сенкевича, Генрика Жевуського та Бруно Шульца.

Кафедра слов’янської філології та загального мовознавства долучилася до читань і стала  організатором заходу в нашому університеті, вищезгадані твори  читали студенти груп, які вивчають польську як першу  та другу іноземну (за вибором).

Ініціатором проведення таких читань зі студентами-полоністамим впродовж декількох років є старший викладач кафедри Наталія Олександрівна Стахнюк. Маємо сподівання, що події такого формату надалі будуть радувати студентів і викладачів популяризацією польської літератури та служитимуть їх особистісному розвитку.

МУЗИКА І ОСІНЬ…

Що може бути чарівнішим, ніж органний концерт у запорошеному листям місті? Тим паче, якщо органіст – Віктор Лияк, відомій у світі виконавець із Варшави (Польща), професор, доктор гуманістичних наук!

28 вересня студенти, що вивчають польську мову як першу і другу іноземну, разом із викладачами кафедри слов’янської філології та загального мовознавства відвідали Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла, де прослухали неперевершений концерт із творів Баха, інших класиків органної музики та сучасних композиторів. Отримали незабутні враження, познайомилися з Метром і навіть зробили спільну світлину. Музика вічна, і долучатися до неї в такому виконанні – щаслива можливість, якої не варто втрачати!

День відкритих дверей факультету

15 лютого 2020 року факультет іноземної філології мав честь вітати потенційних абітурієнтів в стінах столітнього У

ніверситету Огієнка.

На зустріч завітало близько ста школярів, зацікавлених у подальшому вивченні іноземних мов (англійської, німецької, польської).

Гімн студентів Gaudeamus, вітальне слово декана та інформативно-творча презентація діяльності факультету за напрямами навчальної, наукової, виховної та міжнародної діяльності створили позитивну атмосферу, яка панувала в актовій залі університету впродовж заходу.