Добірка ресурсів для вивчення польської мови

Онлайн програми:

1. Польська мова: www.polskijazyk.pl

Цей інтернет-ресурс створено за підтримки уряду Польської Республіки і над освітньою програмою працювали провідні польські філологи. Вона розроблена для російськомовних та україномовних користувачів і розрахована на повне самостійне освоєння польської мови з нуля. Ця платформа є безкоштовною, містить багато тестів, текстів, аудіоматеріалів і розподілена на уроки за рівнями – від базового А1, до просунутого В2. В кінці проходження рівнів ви маєте змогу скласти тест на знання мови та отримати відповідний сертифікат. Його сміливо можна назвати найкориснішим ресурсом для самостійного вивчення польської мови.

2. Польська мова за 7 уроків https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.ookamikb.speakasappo

Коли немає змоги приділити окремий час для уроку з польської – є зручне рішення, додаток на телефон. Сім уроківмістять основну граматику та побутову лексику. Кожне із занять має аудіосупровід. Також мають додаткові пояснення, відео та аудіодоріжки. І звісно ж, вправи для закріплення знань. Проходьте вправи на телефоні під час поїздки в громадському транспорті, у черзі тощо.

3. Польська мова безкоштовно https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tweeba.mobile.learning.uapl

Ще один додаток для телефону. У ньому можна відслідковувати прогрес навчання та розраховувати, скільки матеріалу потрібно засвоїти для переходу на наступний рівень. Унікальність цієї програми у тому, що вона працює у оффлайн-режимі. А при підключенні до мережі, відкривається додатково онлайн-словник і таблиця відмінювання найуживаніших у польській мові дієслів.

Безкоштовні підручники, доступні в інтернеті:

Вивчення іноземної мови за допомогою підручника ще ніхто не відміняв. А завдяки тому, що електронна версія більшості підручників сьогодні є в інтернеті – це можна також робити з комп’ютеру чи телефону.

  1. Д. Сток. Польська мова за три місяці – автор цього підручника обіцяє, що пройшовши всього 11 занять, ви вивчите польську мову всього за три місяці. І більше того – зможете вільно нею розмовляти! Починаються уроки з основ, до кожного розділу також є вправи для засвоєння матеріалу та слова до вивчення. І так, ви давно хотіли вивчити польську та думали, що це довго? Три місці – це непоганий термін для змагання із собою. Поставивши конкретні терміни – ви зможете дійсно досягнути результату.
  2. Т. Мочалова. Польська мова “з нуля” – підручник унікальний та корисний тим, що в ньому приділяється значна частина уваги вивченню написання букв та словосполучень, саме тих, які є притаманними для польської мови і часто не зрозумілими україномовним людям. Після кожного такого розбору йде добірка слів для вивчення. Ці матеріали будуть корисні тому, хто дійсно хочеться «розібратись» у механізмі побудови польської мови.
  3. Олег Слюсар «Польська мова» – цей підручник розроблено спеціально для україномовних студентів. Він містить тексти для засвоєння, а після них – набір нових слів до вивчення, сформований у невеличкий словник.

Інтерактивне навчання:

Візьмемо до прикладу сайт із польськими фільмами, які супроводжуються українськими субтитрами: http://sub-kino.com/load/filmi_onlajn/polskoju/97 . Це чудовий спосіб краще пізнати польський менталітет, навчитись сприймати цю мову на слух і при цьому не перенавантажувати мозок правилами та завданнями.

Читання простих польських казок, прослуховування музики тощо – все це  знадобиться у самостійному вивченні польської. Так само – бажане живе спілкування польською, аби ви вчились не тільки слухати, але і говорити нею. Всі ці поради можна застосувати і до вивчення інших іноземних мов, в тому числі англійської, але слід зауважити, що все ж польська мова дещо подібна з українською, а значить такі інтерактивні заняття будуть значно краще засвоюватись.

Польська мова може неодноразово тим, хто любить подорожувати, адже багато бюджетних авіа перельотів до Європи здійснюється з довгою пересадкою у Польщі. Тож знання польської стане у нагоді, коли ви вирішите прогулятись містом, замість того, щоб просиджувати в залі очікування 12 годин. Та і взагалі, знання ще одної іноземної мови ніколи не шкодило людині, навпаки – ці завжди відкривають шлях до нових можливостей.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Сайти з безкоштовними уроками польської мови

Інтернет сьогодні буквально рясніє різноманітними сайтами та онлайн-платформами для вивчення іноземних мов. Тут – кращі з кращих, які допоможуть вам у вашому вивченні польської.

vsetutpl.com – у розділі “Польська мова” ви знайдете цікаві, а головне – цілком безкоштовні онлайн-уроки польської мови в картинках та інфографіках, схемах і таблицях.

Окрім уроків на сайті є безліч іншого корисного матеріалу для тих, хто вивчає польську мову: від польських фільмів мовою оригіналу та аудіокниг онлайн до підбірки польських фразеологізмів, сленгу чи приказок.

polskijazyk.pl – цей інтернет-ресурс створено за підтримки уряду Польської Республіки і над освітньою програмою працювали провідні польські філологи. Вона розроблена для російськомовних та україномовних користувачів і розрахована на повне самостійне освоєння польської мови з нуля.

Платформа є безкоштовною, містить багато тестів, текстів, аудіоматеріалів і розподілена на уроки за рівнями – від базового А1, до просунутого В2. В кінці проходження рівнів ви маєте змогу скласти тест на знання мови та отримати відповідний сертифікат.

Сайти з безкоштовними уроками польської мови

duolingo.com – навчання іноземної мови тут базується на іграх, вікторинах і картинках. Чудова альтернатива простому заучуванню матеріалу. Такий спосіб вивчення зацікавлює користувачів і заохочує відвідувати ресурс якнайчастіше.

• e-polish.eu – відмінний портал для Індивідуального вивчення польської мови з викладачем, якого ти можеш обрати собі сам. Крім того, тут можна ще й самостійно визначити час і кількість занять.

polakna5.blox.pl – це блог викладачки з польської мови. Тут є розділи присвячені граматиці, фонетиці, орфографії, фразеології тощо. Варто звернути увагу на те, що блог призначений для учнів гімназії, тому матеріали можуть бути заскладними для початкових рівнів А1 і А2.

pl.bab.la/slownik – онлайн словник польської мови з дуже корисною функцією: тут можна провідміняти дієслова за особами. В результаті ми отримаємо форми усіх осіб не тільки в теперішньому часі, а й в минулому та майбутньому. Також у результаті пошуку будуть слова в умовному та наказовому способах.

glosbe.com/pl/uk – кожен, хто стикався з google-перекладачем, знає, що іноді такий переклад залишає бажати кращого. Тому, якщо у вас є необхідність в дійсно якісному онлайн-перекладі з польської на українську і навпаки – ласкаво просимо на цей портал. Це багатомовний онлайн словник, котрий якісно перекладає невідомі слова. Очевидно, що помилки теж трапляються, але значно рідше, ніж в інших онлайн словниках.

odmiana.net – цей сайт має вузьку спеціалізацію, але, незважаючи на це, є дуже корисним в опануванні польської мови. Якщо ви раптом забули як саме відміняється слово – вам сюди. На сайті можна провідміняти за відмінками іменники, прикметники, займенники, числівники та дієприкметники.

ortografka.pl – цей сайт буде незамінним в опануванні польської орфографії (правильного написання слів). Віртуальна сім’я Ортографів люб’язно навчить вас різним правилам польського правопису: від вживання “rz i ż” до написання цілих диктантів.