Європейський день мов

          Кафедра слов’янської філології прийняла пропозицію польської сторони про спільне проведення Європейського дня мов (започатковане Радою Європи у 2002 році). Захід відбувся 30.10.2020 р., у його підготовці і проведенні взяли участь студенти-полоністи та студенти, які вивчають польську мову як другу іноземну, завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства  Н.О. Стахнюк та викладач кафедри  В.В.Ринда.

Студенти нашого університету та учні ліцею Комплексу шкіл імені Яна-Павла ІІ у Волчині з польської сторони провели онлайн-зустріч на платформі Googl Meet. Вони познайомились, поговорили про інтереси, відпочинок, іноземні мови, які вивчають. Сподіваємося, що зустріч у такому форматі стане доброю традицією.

Готуємось до відкриття Центру польської мови та культури

За ініціативи кафедри слов′янської філології та загального мовознавства, доцента-полоніста Барбари Янушкєвич, деканату факультету іноземної філології в університеті проводиться підготовка до відкриття Центру польської мови та культури. Відповідне рішення прийнято 24 вересня 2020 року радою факультету й підтримано радою університету. Створення Центру має на меті презентацію полоністики в нашому регіоні, заохочення молоді до вивчення польської мови та знайомства з польською культурою, налагодження тісних зв′язків з Республікою Польща, створення сучасної Інтернет-платформи для забезпечення роботи Центру. Запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці!

Зустріч з Генеральним Консулом Дамяном  Цярціньскі

18 грудня 2019 року генеральний консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі відвідав Кам′янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Зустріч відбулась на запрошення ректорату університету й за сприяння  доцента кафедри слов′янської філології та загального мовознавства Барбари Янушкєвіч. На світлині – пан консул і викладачі кафедри Людмила Вишневська, Наталія Стахнюк, Барбара Янушкєвіч.

Пан консул мав змістовну зустріч з ректором університету професором Сергієм Копиловим, на якій обговорювались питання подальшої співпраці. Відвідав музей університету, кабінет полоністики, етнографічний музей-лабораторію.

Дамян Цярціньскі зустрівся зі студентами історичного факультету та факультету іноземної філології,  провів лекцію з питань співпраці між нашими країнами, перспектив України щодо євроатлантичної інтеграції. Порушені в лекції проблеми викликали загальне зацікавлення та багато запитань, на які слухачі отримали змістовні відповіді. Наприкінці виступу пан Дамян зробив приємні передріздвяні подарунки трьом учасникам зустрічі, серед яких – студент 4 курсу полоніст Денис Бекешко й завідувач кафедри слов′янської філології та загального мовознавства професор Семен Абрамович.

Того ж дня відбувся феєричний концерт, у його підготовці взяли активну участь викладачі Вікторія Ринда, Барбара Янушкєвіч, студенти факультету іноземної філології, які вивчають польську як першу і другу іноземну мову. На концерті були присутні духовні особи, учні та викладачі НВК № 13 з поглибленим вивченням польської мови, очільники та представники польських спільнот.

Після концерту учасники долучилися до католицької різдвяної традиції ділення оплатком, який символізує взаємопрощення, є знаком любові та приязні. Спілкування в неформальній обстанці супроводжувалося співанням колядок і чаюванням.

Це був чудовий початок різдвяних свят!