10-16.09.2018 р. реалізовано проект молодіжних обмінів «Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, культура, музика». Організація проекту  регламентувалась наказом Міністерства молоді та спорту України  від 31 травня 2018 року № 2513  відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю з метою вивчення спільного минулого, боротьба з упередженнями і стереотипами в розумінні спільної історії та у сучасних відносинах.

Відповідальною за проект була старший викладач кафедри Стахнюк Н.О. В реалізації проекту взяли участь 28 студентів з обох сторін. Польських гостей – студентів з міста Домброви-Тарновськей – у рамках проекту супроводжували студенти факультету іноземної філології, які опановують польську мову.

11 вересня юнаки і дівчата, які представляють понадгімназійні школи м. Тарнув, завітали до університету. Цікаві та інформативні екскурсії у музей історії університету (І. Паур) і навчально-наукову лабораторію етнології (В. Щегельський) нікого не залишили байдужими.

У насичені дні проекту учасники мали можливість доторкнутися до глибин нашої спільної історії, перебуваючи у Кам’янець-Подільській та Хотинській фортецях, відвідуючи Галерею мистецтв, Ратушу та просто прогулюючись Старим містом. Студенти факультету іноземної філології розповіли гостям декілька цікавих легенд про «Квітку на камені», показали “Лебедине озеро” і надихнули проїхатись над каньйоном на тролейній переправі, щоб у повній мірі насолодитися краєвидами міста.

Один із днів проекту був присвячений знайомству з польською культурою в Кам’янці-Подільському: зустрічі з полонією – етнічними поляками та представниками польської громади міста, а також відвідинам костелу св. Петра і Павла.

Особливо наших гостей вразила екскурсія до затопленого села Бакота (смт. Стара Ушиця). До екскурсії на Бакоту доєдналися і студенти історичного факультету.

Відбувся також вечір, присвячений темі національних культур: польська й українська молодь презентували культурно-історичну спадщину своїх народів, лунали «Гей, соколи» та «Червона рута», створювалися плакати про польсько-українську дружбу тощо.

Останній день був присвячений неформальному спілкуванню і тематичному вечору «Слов’янські легенди. Спільне минуле».

Проект дозволив підвищити рівень мобільності молоді,  активізувати міжнародний молодіжний рух, надав йому більшої масовості та авторитетності, а також сприяв активізації співробітництва української та польської молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами, пошуку спільних коренів, подолання упереджень і стереотипів у сприйнятті спільної історії.

Докладніше про проект можна дізнатися тут:

Про реалізацію проекту “Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, культура, музика” Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка

«Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, музика, культура»

Початок проекту «Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, культура, музика»