25 жовтня 2019 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася перша Міжнародна наукова конференція «Польське письменництво України».

Під час пленарного засідання в конференц-залі обговорювалась творчість представників «української школи» в польській літературі та особливості використання творчих методів польських письменників.

З доповіддю на тему «Польське письменництво України у форматі національної самоідентифікації» виступив завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства, доктор філологічних наук Семен Абрамович.

Доктор історичних наук Стефанія Баженова виступила докладно висвітлила тему «Історія України та її культури в творчості представників «української школи» в польській літературі».

Анджей Бонусяк, директор Інституту історії Жешувського університету, розповів про роль полоністичних досліджень для польського середовища.

Марія Чікарькова, доктор філософських і кандидат філологічних наук, виголосила доповідь про творчий метод польського письменника Бруно Шульца.

В роботі конференції взяли участь представники з України та Польщі: викладачі Чернівецького національного університету Імені Юрія Федьковича, Варшавського університету, Жешувського університету та університету імені Миколи Коперника.