АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ДРУГА ІНОЗЕМНА МОВА (ПОЛЬСЬКА)

Метою викладання навчальної дисципліни «Друга іноземна мова» є формування у студентів комунікативної, лінгвістичної та соціокультурної компетенції, що забезпечать уміння ефективно і гнучко використовувати іноземну мову в різноманітних ситуаціях соціального, навчально-академічного та професійного спілкування.

Практична мета:

формувати у студентів комунікативну, лінгвістичну та соціокультурну компетенції, що забезпечать уміння ефективно і гнучко використовувати іноземну мову в різноманітних ситуаціях соціального, навчально-академічного та професійного спілкування.

Когнітивна: формувати у студентів когнітивну компетенцію у взаємозв’язку з іншими видами компетенцій.

Освітня: розвивати у студентів здатність до самооцінки та самовдосконалення, що допоможе їм успішно завершити курс вищої освіти і стане передумовою їх наступного професійного росту. Освітні цілі реалізуються завдяки читанню різноманітних пізнавальних текстів іноземною мовою, що дають можливість ознайомитися з історією, географією, традиціями, побутом, сьогоденням Польщі, а також у процесі оволодіння лінгвістичними поняттями.

Професійна мета: формувати у студентів професійну компетенцію шляхом ознайомлення їх з різними методами і прийомами навчання іноземної мови та залучення до виконання професійно орієнтованих завдань.

Навчання різних видів мовленнєвої діяльності має проводитися на основі сформованих мовних навичок: фонетичних, лексичних та граматичних.

Міждисциплінарні зв’язки: практична та теоретична фонетика, практична та теоретична граматика, лексикологія першої іноземної мови, стилістика першої іноземної мови вступ до мовознавства, загальне мовознавство, українська мова за профілем спрямування, англійська мова, зарубіжна література, історія польської літератури.

Перелік компетентностей, здобуття яких гарантуватиме вивчення даної дисципліни. Сфера реалізації здобутих компетентностей під час працевлаштування:

ЗК 01 Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК 09 Здатність використовувати знання іноземної мови в освітній діяльності; здатність до адаптації та дії в новій ситуації.

ФК 07 Здатність дотримуватися сучасних мовних норм (з іноземної та державної мови), володіти іноземною мовою на рівні не нижче С1, використовувати різні форми й види комунікації в освітній діяльності, обирати мовні засоби відповідно до стилю й типу тексту.

ФК 08 Здатність використовувати когнітивно-дискурсивні вміння, спрямовані на сприйняття й породження зв’язних монологічних і діалогічних текстів в усній та письмової формах (іноземною та державною мовами), володіти методикою розвитку зв’язного мовлення учнів у процесі говоріння й підготовки творчих робіт.

ФК 10 Здатність інтерпретувати й зіставляти мовні та літературні явища, використовувати різні методи й методики аналізу тексту.

Зміст навчальної дисципліни за модулями та темами.

Змістовий модуль 1.

Тема 1. Wyrażanie własnych opinii

Тема 2. „Jeszcze za tym zatęsknisz”. Idiomy

Тема 3. Negacja podwójna i wielokrotna

Тема 4. Oburzenie i protest

Тема 5. „Za siedmioma lasami…” Idiomy

Тема 6. Państwo, nazwiska, zdrobnienia

Тема 7. W rodzinnym kręgu

Тема 8. W świecie uczuć i emocji

Тема 9. Wierzenia i przesądy

Тема 10. Nauka to potęgi klucz

Тема 11. Moda i nie tylko

 Змістовий модуль 2.

Тема 1. Komplementy

Тема 2. „Co się teraz nosi?” Idiomy

Тема 3. Formy męskoosobowe i niemęskoosobowe czasownika, aspekt czasowników, nazwy czynności

Тема 4. Prośba o radę

Тема 5. Smakowita podróż. Idiomy

Тема 6. Imiesłów przymiotnikowy czynny. Szyk przydawki przymiotnikowej. Tryb warunkowy

Змістовий модуль 3.

Тема 1. Wyrażanie własnych opinii lub argumentacja

Тема 2.  „Zakopane – przedsionek Tatr”. Idiomy

Тема 3. Formy bezosobowe. Strona zwrotna. Nazwy żeńskie.

Тема 4. Kupić czy wynająć?

Тема 5. Świat na wyciągnięcie ręki

Тема 6. Czas na wypoczynek

Тема 7. W świecie mediów

Тема 8. Do teatru, czy do multipleksu?

Тема 9. Telefonowanie

Тема 10. Nowa gałąź sztuki. Idiomy

Тема 11. Przysłówki odprzymiotnikowe. Przysłówki typu „po polsku”

Тема 12. Osobliwości w odmianie rzeczowników. Mianownik l.mn rzeczowników męskoosobowych

Тема 13. Dyskusja

Обсяг вивчення навчальної дисципліни:

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 8 кредитів ЄКТС, 240 годин, з них практичні заняття – 32 год., самостійна робота студентів – 208 год.

Форма семестрового контролю: екзамен

Інформація про науково-педагогічних працівників, які забезпечуватимуть викладання цієї навчальної дисципліни: Стахнюк Наталія Олександрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач

Перелік основної літератури

  1. Lipińska E., Dąbska E.G. Kiedyś wrócisz tu … cz.1. + CD. – Kraków : Wydawnictwo: UNIVERSITAS , 2013. – 282 s.
  2. Seretny A. Słownictwo polskie w ćwiczeniach dla obcokrajowców B1. – Kraków : Wydawnictwo: Prolog, 2016. – 254 s.
  3. Pyzik J. Przygoda z gramatyką. – Kraków: UNIVERSITAS, 1999. – 462 s.

 

Науково-педагогічний працівник                                                                                Стахнюк Н.О

Завідувач кафедри                                                                                                            Абрамович С.Д.